wtorek, 2 lipca 2013

14. Retro Piknik w Konstancinie 2013

Już ponad dwa tygodnie temu (o zgrozo! a było to 16 czerwca!), miałyśmy okazję wspólnie uczestniczyć w Retro Pikniku w Konstancinie. Udałyśmy się tam w tanecznym krokiem w  towarzystwie naszych kochanych 'lindy świrów' - Dominiki i Dimitara całkiem 'retro Skodą' Dominiki.Na miejscu, ku naszej uciesze, przywitało nas stoisko z naleśnikami <3, które na jakieś pół godziny zawładnęło totalnie nasza uwagę ( po naleśnikach zostały tylko uśmiechy na twarzy i plama na białej bluzce)
Ale do rzeczy - wśród straganów i sklepików z rękodziełami, ubraniami i kapeluszami  oraz żywnością znalazło się również miejsce na studio fryzur i manicure Atelier Urody Stalowe Magnolie, którego właścicielką jest Pani Joanna (prywatnie mama na pewno Wam znanej artystka burleski Betty Q ), które po prostu czarowały swoimi umiejętnościami. 


Niewątpliwą gratką (nie tylko dla Panów) była parada samochodów, która przejechała ulicami Konstancina, aby zatrzymać się pod samym Amfiteatrem i pod czujnym okiem właścicieli, można było podziwiać te cuda! Całość dopełniała muzyka z dwudziestolecia międzywojennego, grana przez orkiestrę na żywo,  która rozbujała D&D. Po występie zbierali liczne pochwały od zebranego audytorium ...  orkiestra też ;-)
Po koncercie odbył się pokaz mody zorganizowany przez dziewczyny przez Grupę Rekonstrukcji Artystycznej "Bluszcz". Piknik w Konstancinie trwał do zmierzchu i było jeszcze moc atrakcji (w tym konkurs na najlepszy strój), jednak inne obowiązki kazały nam wracać do domu, niestety. Jednak uważajcie, przyszły rok należy do nas! Już kłębią nam się w głowie pomysły na konkursowy strój!

Agnieszka & Aleksandra

4 komentarze:

 1. Czekam z niecierpliwościa :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za relację! Ja niestety nie dotarłam, a bardzo byłam ciekawa jak było. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ... bardzo żałuję, że w Krakowie nic się nie dzieje w stylu retro. Zabawa musiała być przednia, zazdroszczę szczególnie możliwości obejrzenia pokazu mody organizowanego przez Bluszcz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również ubolewam, że w mojej okolicy nie ma takich atrakcji :|

  Dziewczyny z GRH "Bluszcz" prezentowały się jak zwykle perfekcyjnie!

  OdpowiedzUsuń