piątek, 3 maja 2013

7. Swing Era Festival w Krakowie

W ostatni weekend miałam OGROMNĄ przyjemność uczestniczyć w swoim pierwszym w życiu festiwalu muzyki, tańca i kultury Złotej Ery Swingu. Przyznam szczerze, że do dnia dzisiejszego ciężko mi ochłonąć i spojrzeć na to wydarzenie z bardziej stonowanej perspektywy ... ;-)

SWING ERA w moim obiektywie to:

  •  3 wspaniałe dni warsztatów z zagranicznymi tancerzami ( Dax Hock & Sarah Breck, Mindaugas Bikauskas & Giedre Palplaityte, Vincenzo Fesi ). Każdy z nich reprezentował inne podejście do tańca, każdy miał swój oryginalny styl, ale co och łączyło to z pewnością wielka pasja do tego co robią, dar dzielenia się swoimi umiejętnościami, pokłady pozytywnej energii i przede wszystkim to o co w głównej mierze chodzi w swingu - flirt z muzyką!

  • 3 wieczory tego co tancerze lubią najbardziej - czyli przetańczonych do późnych godzin imprez przy ukochanej muzyce. Udało mi się zawitać na każdą z nich (specjalnie wydłużyłam pobyt do maksimum - powrót w poniedziałek o 1.35!), spędzić niesamowity czas bawiąc się i tańcząc z ludźmi z różnych stron świata. Gdy do tego dorzucimy klimatyczne wnętrza Hotelu Europejskiego, Kasyna Oficerskiego i orkiestrę składającą się z kilkunastu muzyków, grającą na żywo najlepsze utwory minionych czasów - mamy gotową receptę na niezwykłe i zostające w pamięci na całe życie wydarzenie.
  • Klimatyczny Kraków. Przyznam szczerze, że intensywność wydarzeń festiwalowych przez te  (za!)krótkie 3 dni nie pozwoliła mi, na odpowiednie zwiedzenie Krakowa. Ale śniadania na Rynku, zajęcia w komnatach Pałacu pod Baranami i mój pierwszy konkurs Jack&Jill na Rynku, wynagrodziło mi to w zupełności.
Dziękuje Krk! Dziękuje organizatorom, że mogłam być częścią tego festiwalu i z niecierpliwością czekam na następne wydarzenia, które już niebawem - tym razem w Warszawie! ;-)

Pozdrawiam,

Aleksandra


1 komentarz:

  1. Wygląda na to, że było rzeczywiście fenomenalnie! Zazdroszczę! I czekam na wieści o evencie w Warszawie. Ja byłam na dosłownie jednych zajęciach, ale właśnie kombinuję jakby tu zacząć się uczyć. :) Z pewnością będę też do was wracać, bardzo mi się tu podoba. :)

    OdpowiedzUsuń