środa, 30 kwietnia 2014

30. Charleston w wykonaniu wybitnego, polskiego siatkarza?

Czemu nie!

Ostatnia niedziela kwietnia; leniwe, słoneczne popołudnie i jak zwykle oczekiwanie na wieczorne spotkanie z lindyhopowymi wariatami w DZiK-u (Dom Zabaw i Kultury, Belwederska 44a) w celu wytańczenia się przed rozpoczynającym się tygodniem ....
Tymczasem na Facebooku pojawia się niespodziewana wiadomość:

TRACH!

Krótka piłka: dzwonili Państwo z Polsatu - chcieliby dzisiaj przyjechać na naszego praktisa wraz z jedną z par biorących udział w Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami. Pan Piotr Gruszka i Pani Nina Tyrka zatańczą swinga w najbliższym odcinku, dlatego też chcieli by się "po-inspirować" waszym tańcem. Co wy na to?

Yeah. We're in! Jak powiedzieli - tak zrobili. Około godziny 20. pojawiła się ekipa, w celu rozstawienia sprzętu. W tym czasie tancerze zaczęli rozgrzewać parkiet. Długo nie trzeba było czekać.
W trakcie pół godziny salę już wypełniły tańczące pary, a ekipa dyskretnie zaczęła nagrywanie materiału.
Niedługo potem zjawili się sami twórcy zamieszania - Pan Piotr i Pani Nina, którzy na początku byli tylko uważnymi obserwatorami, aby wkrótce przyłączyć się do wspólnej zabawy.

W trakcie ich pobytu w DZiKu, kilkoro tancerzy z grupy zaawansowanej Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL, pokazywało podstawowe kroki i figury Lindy Hop i Charlestona i dawało praktyczne wskazówki. Był to widok niebywały.Nowo nauczona choreografia była od razu przetestowana na parkiecie. Panu Piotrowi tak się spodobały tańce swingowe, że nawet dał się wciągnąć w spontaniczną zabawę, która polegała na naśladowaniu kroków Charlestona, które tańczące dziewczyny wykonywały we wspólnym kręgu. Znalazło się również miejsce na wspólnego Shim Shama. Słowem - działo się!


Nagrywanie materiałów trwało około 2 godzin. Świetni ludzie z ekipy programu sprawili, że wszyscy czuli się swobodnie i świetnie się bawili, nie odczuwając stresu w związku z krążąc po sali kamerą.

A jaki był efekt naszej wspólnej zabawy i czy dostatecznie zainspirowaliśmy naszych Gości? Będziecie mieli okazję sprawdzić to już podczas najbliższego odcinka Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami, w najbliższy piątek (2 maja) o godzinie 20. W imieniu swoim oraz całej tańczącej ekipy - gorąco zapraszam do oglądania! :)Obowiązkowa fotka na sam koniec :)

LindyŚwiry + cała ekipa z TzG. Nikogo nie zabrakło! :)


Pozdrawiam,

AleksandraBrak komentarzy:

Prześlij komentarz