poniedziałek, 23 marca 2015

41. Filmy, ktore retromaniaczka powinna obejrzeć w 2015 roku vol. 2

Jakiś czas temu natknęłam się na informacje o nowych produkcjach, które mogą zaciekawić retromaniaków i retromaniaczki.  W styczniowym poście wspominałam Wam o The Age of Adaline  oraz Far From The Madding Crowd.  Z aktualności, zdradzę Wam, że znane są już daty polskich premier ww. filmów: są to kolejno 15 maja oraz 17 lipca. Zapisywać w kalendarzach! ;)

Ostatnimi czasy znowu natrafiłam na ciekawy artykuł w sieci, którego autor bardzo ostrożnie (ale jednak) typował filmy do wyścigu po Oskary ... w 2016 roku. Sporną kwestią wydaje się być takie prognozowanie już w tym momencie, biorąc pod uwagę, że znakomita większość wymienionych tytułów jeszcze nie miała swojej oficjalnej premiery. Jednak nie w tym rzecz. Dzięki temu artykułowi znalazłam parę kolejnych "perełek", które być może przypadną Wam do gustu. Dzisiaj przedstawię Wam dwa, zupełnie odmienne tytuły, które warto mieć na uwadze planując wyjście do kina w 2015 roku. Gotowi?


Carol (data premiery nieznana)


Akcja filmu toczy się w latach pięćdziesiątych, w Nowym Jorku. Pracownica domu towarowego (Rooney Mara), która marzy o lepszym życiu zakochuje się w starszej od siebie, zamężnej kobiecie (Cate Blanchett). Film jest ekranizacją  bestsellerowej powieści Patricii Highsmith pt. "The Price of Salt". "Carol" jest potężnym romansem napędzanym suspensem oraz kontrastowymi emocjami towarzyszącymi zakazanej miłości.

W obsadzie filmu zobaczymy m.in. Cate Blanchett, Rooney Marę, Sarah Paulson, Kyle Chandler.

 

 

 

Genius (data premiery nieznana)


Fabuła scenariusza skupia się na bliskiej relacji amerykańskiego powieściopisarza Thomasa Wolfego (Jude Law) i słynnego wydawcę literackiego Maxwella Perkinsa (Colin Firth). Osiągając sukces i sławę na początku swojej literackiej kariery, utalentowany Wolfe musi zmierzyć ze swoją skomplikowaną osobowością. Perkins jest jednym z najbardziej szanowanych i znanych wydawców swojej epoki, który pod swoimi skrzydłami wyniósł takie literackie sławy jak F. Scott Fitzgeralda czy Ernesta Hemingway'a. Film opowiada o niezwykłej przyjaźni, która na zawsze zmieniła życie tak skrajnych charakterów.

W obsadzie pojawi się m.in. Colin Firth, Jude Law, Nicole Kidman, Dominic West, Laura Linney, Guy Pearce i Vanessa Kirby.Aleksandra

2 komentarze: